Personal, Reading, Recipes

Colegii de muncă vorbesc despre asta

Românii își pierd mințile după asta.

V každé kanceláři budou vždy lidé, kteří spekulují o spolupracovnících a jejich motivech, ale když se promění v pověsti nebo přímé lži, drby mohou zničit kariéru a pověst. Zjistit, že lidé mluví za zády v práci, může být zničující. Může také zasáhnout soudržnost týmu, morálku a produktivitu.

Chcete-li se vrátit zpět na trať, když začnou létat fámy, zvažte tyto čtyři přístupy.

Adresa Instigator

Pokud zjistíte, že lidé mluví o vás rušivým nebo nevhodným způsobem, můžete jej adresovat přímo, říká Elliot Lasson, výkonný ředitel Joblink of Maryland. „Gossip může být ve skutečnosti formou verbálního obtěžování.“

Lasson doporučuje přiblížit se k podněcovateli v soukromí a zdvořile, ale pevně vyjádřit svou nelibost. „Pracoviště musí být odborná a proto musí být drsná nebo dravá. Pravidlo pro vyjádření by mohlo být: „kdybyste o mně v mé přítomnosti neřekl, pak by se tomu mělo vyhnout“.

Deanna Arnoldová, zakladatelka lidského HR, souhlasí, že byste měli zaujmout přímý přístup. „Zaměstnanec by měl situaci řešit nekonfrontačním způsobem s osobou, která je základem klábosení. Promluvte si s klebetníkem o jakýchkoli potenciálních problémech a požádejte je, aby o nich nehovořili. “

To zahrnuje komentáře k sociálním médiím, dodává Lasson. Pokud se domníváte, že některý z nich porušuje pravidla online, podívejte se do digitálního kodexu chování organizace.

Dejte Gossiperovi cestu k úsměvu tváře

Jako součást vašeho nekonfrontačního přístupu, udržujte to lehké, říká Karin Hunt, generální ředitel společnosti Let’s Grow Leaders. „Udržujte si smysl pro humor, když budete čelit klebetům. „Slyšel jsem nejbláznivější věc“, což může být lehký způsob otevření konfrontace. Nebo se můžete pokusit zeptat: „Jak si myslíte, že by někdo mohl udělat ten dojem?“, Aby zjistil, co by ten drby mohl říct.

“A co je nejdůležitější, vezměte si vysokou silnici,” říká Hunt. “Nikdy nebojujte drby s drby.”

Přemýšlejte o tom

Zatímco drby jsou často škodlivé a vůbec ne produktivní, jsou někdy způsoby, jak to udělat užitečné, říká Lindsay Jefferson, obchodník na LIDA360. „Zatímco slyšíte drby o sobě na pracovišti, není to legrace, je to vlastně docela dar. Lidé, kteří o vás klábosí, vás právě upozornili na to, jak se vaří, a toto vnímání se může rozšířit a růst, pokud nebudete jednat. “

Jefferson nedoporučuje věnovat pozornost všemu, co bylo řečeno kolem chladiče vody, ale hledat vzorce ve vašem vnímaném chování a důležité poznatky o tom, jak vás lidé vidí. „Jak všichni víme, vnímání je realita a jak vás vidí ostatní, ovlivňuje jejich touhu pracovat s vámi a dát vám příležitosti,“ říká.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *